Naši absolventi

Jakub Kudláček

Fakultu elektrotechnickou jsem si vybral proto, ze je součástí celosvětově uznávané univerzity, na které se vyučují moderní technologie, které mě vždy zajímaly. Studium programu KME(EK) mi poskytlo především velmi široký a kvalitní přehled v oblasti telekomunikací a také komplexní myšlení, které je velmi dobře využitelné nejen pro daný obor. Dnes pracuji v IBM jako technický konzultant v oblasti Data Governance a dodnes využívám technický přehled a schopnost abstraktního myšlení získaného na fakultě elektrotechnické. Studium na EK bych doporučil především proto, ze kombinuje teoretickou a praktickou přípravu s možností vysokého uplatnění ve velmi dynamicky se rozvíjejícím oboru.

IMG_5208

Ondřej Nentvich

Jako každý začátek studia, tak i studium na ČVUT, programu KME se zaměřením na aplikovanou elektroniku v bakalářské etapě, tak poté na elektroniku v etapě magisterské, nebylo vůbec jednoduché. Spousta nových informací, zařizování v prvním semestru a zvykání si na nové prostředí, či jiný styl výuky. Ovšem společně s novými spolužáky-kamarády se vše jevilo snazší, zejména při přípravě a vypracovávání domácích úkolů na algebru, programování či praktických elektrotechnických předmětech jako např. návrhy integrovaných obvodů.

Během studia je možné vycestovat do světa a navštívit i exotické země jako je Japonsko, což se mi povedlo spolu se spolužáky Martinem Urbanem a Veronikou Stehlíkovou v rámci tříměsíční stáže. Ve spojení s průmyslem a výzkumnými ústavy jsem společně s kolegy dostali příležitost podílet se na stavbě vesmírné družice VZLUSAT-1 pod záštitou Výzkumného a zkušebního leteckého ústavu a.s. v Letňanech společně s dalšími firmami, které se na stavbě též podílely. Samotný start nanosatelitu je plánován na léto tohoto roku (2016). Nyní (březen 2016) vrcholí závěrečné testy. Toto je v kostce celý můj průběh studia bakalářské a magisterské etapy na ČVUT, fakultě elektrotechnické.

GEDC0015