Proč studovat EK?

Magisterský studijní program Elektronika a komunikace (EK) je přirozeným pokračováním bakalářského programu Elektronika a komunikace a také všech oborů dobíhajícího programu Komunikace, multimédia a elektronika (KME). Mohou ho ale využít také absolventi dalších bakalářských oborů na ČVUT FEL, a také bakaláři z jiných škol s elektrotechnickým a informatickým zaměřením.

Tento studijní program v bakalářském studiu poskytuje vynikající teoretický i aplikační základ, aby poté v magisterské etapě nabízel specializaci v jednom ze sedmi oborů. Konkrétně se lze zaměřit na elektroniku, audiovizuální techniku a zpracování signálů, fotoniku, komunikační sítě a internet, mobilní komunikace, radiové systémy anebo technologie internetu věcí.

Studenti v bakalářském programu i navazujících magisterských oborech zvládnou velice rozsáhlou oblast moderních elektronických technologií zpracování informace, budou se jí venovat jak z hlediska hardware, tak i software.

Studijní program díky tomu umožňuje absolventům získat potřebnou pružnost i všestrannost –  tedy vlastnosti, které dnešní pracovní trh žádá. Studium tedy dá absolventovi nejen patřičný rozhled, ale také ideální možnosti pro budoucí uplatnění v praxi.

Hlavní výhody studia Elektronika a komunikace:

Studium na nejvýše hodnocené technické univerzitě u nás – podle celosvětového žebříčku The Times.

Vynikající odborné a technické zázemí, kulturní a společenské prostředí v hlavním městě České republiky

Možnost studovat Double degree program s National Taiwan University of Science and Technology nebo s institucí EURECOM

Osobní přístup profesionálních učitelů ke studentům

Většina našich studentů najde práci již během studia, naši absolvent téměř neznají nezaměstnanost

Možnost spolupráce na projektech s řadou významných společností v oboru, a to i v rámci řešení bakalářských a diplomových prací

Pokud stále ještě váháte s podáním přihlášky, podívejte se, v čem naše fakulta opravdu vyniká, a přijďte se o tom sami přesvědčit!