Pro zájemce

Magisterský studijní program Elektronika a komunikace (EK) je přirozeným pokračováním bakalářského programu Elektronika a komunikace resp. všech oborů dobíhajícího programu Komunikace, multimédia a elektronika (KME). Rovněž jej mohou využít absolventi dalších bakalářských oborů na ČVUT FEL, jakož i bakaláři z jiných škol s elektrotechnickým a informatickým zaměřením.

EK poskytuje vynikající teoretický i aplikační základ v bakalářském studiu a poté v magisterské etapě nabízí specializaci v jednom ze čtyř oborů pokrývajících elektroniku, komunikační systémy a sítě, radiovou a optickou techniku a audiovizuální techniku a zpracování signálů. Blok bakalářského studia a navazujících magisterských studijních oborů programu Elektronika a Komunikace pokrývají rozsáhlou oblast moderních elektronických technologií zpracování informace, a to jak z hlediska hardware, tak i software. Studijní program umožňuje absolventům získat potřebnou pružnost a univerzalitu, kterou současný pracovní trh tolik vyžaduje. Studium tohoto interdisciplinárního programu proto přináší výhodu na pracovním trhu s vynikajícími podmínkami uplatnění absolventů.

Co vyjímečného nabízíme našim studentům:

Studium na nejvýše hodnocené technické univerzitě u nás (dle celosvětového žebříčku The Times)

Vynikající odborné a technické zázemí, tvůrčí, kulturní a společenské prostředí v hlavním městě ČR

Možnost studovat Double degree program s National Taiwan University of Science and Technology nebo s institucí EURECOM

Osobní přístup učitelů ke studentům

Profesně zaměřené bakalářské studium s přímým výstupem do praxe

Většina našich studentů najde práci již během studia, nízká nezaměstnanost absolventů

Možnost spolupráce na projektech s řadou významných společností v oboru, a to i v rámci řešení bakalářských a diplomových prací

Pokud stále ještě váháte s podáním přihlášky, podívejte se, v čem naše fakulta opravdu vyniká, a přijďte se o tom sami přesvědčit!